Головна » Статті |
Всього матеріалів в каталозі: 10 Показано матеріалів: 1-10 |
Із п. 19 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів» випливає, що видача фінансового казначейського векселя прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.
Закон України № 2515 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення набирає чинності з 1 вересня 2013 року.
Відповідно до прийнятого Закону, визначення «звичайна ціна» у ПКУ зберігається, і за загальним правилом звичайною ціною є ціна визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.
Роздумуючи над проблемами правової культури в Україні, приходжу до висновку, що така уражена в нас значною чисельністю лжеправників, які до права мають таке ж відношення як кінологи до кіна. Справа навіть не в тих особах, які через брак компетентності (що також, саме по собі, є доволі прикрим явищем) допускаються серйозних помилок при здійсненні своєї професійної діяльності.
Найбільшу шкоду завдають ті "видатні особистості", які цілеспрямовано та фахово "виїдають" сутність права з права, залишаючи від нього лише назву та пусту оболонку.
Міндоходів на своєму офіційному сайті звернуло увагу на ст. 44 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), згідно з якою для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачене законодавством.
При цьому фахівці Міністерства зазначають, що фізичні особи — підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з метою виконання вимог ст. 44 ПКУ повинні мати первинні документи, які підтверджують придбання товарів для реалізації. На основі таких документів заповнюється Книга обліку доходів та витрат* та складається податкова звітність. До таких документів, зокрема, належать: накладна на товар і виписка з банку, квитанції про оплату, чек або інший документ, який підтверджує оплату товарів, робіт, послуг.
У відповідності до п. 186.2.1. ч. 186.2. ст. 186 Податкового кодексу України місцем постачання (надання) послуг є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном, а саме: послуг із виконання ремонтних робіт і послуг із переробки сировини, а також інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном.
Під генеральною довіреністю маємо на увазі документ, на підставі якого довірена особа (повірений) може здійснювати будь-які законні дії з отриманим автомобілем, в т. ч. продавати його, дарувати, обмінювати, здавати в оренду і т. д. При цьому слід звернути увагу на те, що всі ці дії здійснюються від імені людини, яка видала довіреність, а не від власного імені повіреного.
Держземагентство запустило у вільний доступ для користувачів мережі інтернет публічну кадастрову карту:
map.dazru.gov.ua
З 1 січня набрали чинності закони України «Про державний реєстр речових прав на нерухоме майно», «Про державний земельний кадастр» та відкрито доступ до публічної кадастрової карти.
З 1 січня 2013 року нотаріуси почали виконувати функції державного реєстратора прав на нерухомість.
Це означає, що нотаріус може користуватися Держреєстром речових прав на нерухомість і самостійно реєструвати об’єкти угоди.
Раніше реєстрація прав була прерогативою бюро технічної інвентаризації (БТІ). З урахуванням нових функцій, нотаріуси перетворилися на свого роду «єдине вікно» для операцій з нерухомістю.
Тепер, після завірення угоди в нотаріуса, цей же нотаріус може зареєструвати відповідне право на нерухомість, що раніше знаходилося у виключній компетенції БТІ. Це повинно полегшити роботу юристів при супроводі угод купівлі-продажу землі та нерухомості. Крім того, вилучення з Держреєстру зможе отримати будь-яка юридична або фізична особа на підставі відповідної заяви, що спростить процедуру проведення юридичного аудиту.
1 січня 2013 року набув чинності новий Закон України «Про громадські об’єднання».
Відповідно до положень ст.1 Закону метою створення громадського обєднання є здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.
З 01.01.2013 року набирають чинності норми Податкового кодексу щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Цей різновид місцевого податку стосуватиметься насамперед фізичних та юридичних осіб, в тому числі нерезидентів, які є власниками об'єктів житлової нерухомості. Пунктом 14.1.129. частини 14.1. статті 14 Податкового кодексу України (надалі ПКУ) передбачено, що об'єктами житлової нерухомості є будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки. І у відповідності до вищезгаданої норми об'єкти житлової нерухомості поділяються на такі типи: житлові будинки (житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості); прибудови до житлового будинку; квартири; котеджі; кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах; садові будинки дачні будинки.