кваліфікована правова допомога
Головна » Статті » Аналітичні статті співробітників ЮК "КАУЗА"

Публічна кадастрова карта
Держземагентство запустило у вільний доступ для користувачів мережі інтернет публічну кадастрову карту:

http://map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta


З 1 січня набрали чинності закони України «Про державний реєстр речових прав на нерухоме майно», «Про державний земельний кадастр» та відкрито доступ до публічної кадастрової карти.
Публічна кадастрова карта є одним з елементів загальної Національної кадастрової системи, яка також запускається з початку року. Крім того, відкривається доступ до бази даних кадастру для нотаріусів, банків (для забезпечення кредитних операцій), іпотечних закладів та ліцензіатів - організацій, які ведуть землевпорядні роботи.
Карта має декілька шарів – ортофотоплан (цифрова карта), індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастрові номери ділянок, форма власності ділянок, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України.
В майбутньому планується додати до карти інформацію про надра, комунікації, мережі, будови, водні, лісові ресурси і т.п.
Якість фотографій в багатьох невеликих населених пунктах значно краща, ніж у карт Яндекс та Google завдяки проведеній аерофотозйомці всієї території України. Загалом відзнято близько 600 тисяч квадратних кілометрів. Зйомку здійснено в масштабі 1:25000. Населені пункти в масштабі 1:2000.
Також існує можливість при виявленні проблем із вашою земельною ділянкою подати заяву про виявлену проблему через форму зворотнього зв'язку (необхідно ввести персональні дані - ПІБ, паспортні дані, ідентифікаційний код).
Основною проблемою являється накладання меж земельних ділянок та їх неправильне місцезнаходження.
Чиновник Держземагентства повідомив: «… тільки половина державних актів на землю наразі нанесена на публічну кадастрову карту, хоч у електронному банку даних є всі відомості. Кожен за прізвищем може дізнатися кадастровий номер своєї земельної ділянки у землевпорядній службі. Передумовою цього було проведення аерофотозйомки всієї території, тож фахівці отримали новітній картографічний шар у електронному вигляді. Всі районні відділення укомплектовано спеціальним комп’ютерним та серверним обладнанням, проведено спеціальні захищені канали зв’язку і високошвидкісний інтернет. Передбачено основний та резервний центри обробки даних, які можуть зберігати величезний обсяг інформації, відповідне програмне забезпечення з реєстрації земельних ділянок. Кожен мешканець району нині може самотужки, через пошукову систему «Публічна кадастрова карта», простежити цей процес в інтернеті і за кадастровим номером своєї земельної ділянки дізнатися, чи занесена вона на карту, або підійти з цим питанням до спеціалістів районного відділу Держземагентства. При цьому керуємося законами України «Про інформацію», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних». Тобто прізвищ власників земельних ділянок на публічній карті не вказано, є лише дані про цільове призначення ділянок (знімки №0534, 537). А надалі пропонується вказувати грошову оцінку землі, бізнесові пропозиції тощо, як це зроблено вже в багатьох країнах».

Категорія: Аналітичні статті співробітників ЮК "КАУЗА" | Додав: Bandzjo (23.01.2013) W
Переглядів: 2947 | Теги: кадастр, кадастро карта, Держземагентство, публічна кадастро карта | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: